Vítejte na GuitarLife |  Blog » GuitarLife

 
GuitarLife Logo

Vážení přátelé, právě spouštíme web GuitarLife, web zaměřený na uživatele kytar Cort, či potencionální zájemce o tuto značku. Jde na českém internetu o projekt ojedinělý, takže vstupujeme do neprobádaných míst, přesto jsme si jisti, že zde podobná věc chybí, a že mnoha kytaristům pomůže se správně rozhodnout při výběru značky, či typu nástroje.

Co vlastně můžete na GuitarLife dělat, a co najít? Jde o projekt, kde si uživatelé kytar Cort budou moct sami předávat zkušenosti s touto značkou, a to formou psaných recenzí, video recenzí, nebo diskusí pod články a videi. Můžete sem třeba vkládat i vaše videa, jak na Cort hrajete. Ať už doma v obýváku, tak s kapelou na pódiu či ve zkušebně. Fantazii se meze nekladou...

Abychom uchovali jednotný styl a grafickou podobu stránek, budeme vaše příspěvky zveřejňovat až po redakční "úpravě". Vložíme ilustrační obrázek, zformátujeme text, v ojedinělých případech třeba provedeme základní jazykovou korekturu. Prostě podobně, jako kdybyste psali článek třeba do časopisu. Rozhodně nebudeme nijak cenzurovat vaše názory, ať budou jakékoliv. Pokud bude článek konstruktivní, nemáme s ním nejmenší problém. Nové příspěvky se objeví jak v patřičné sekci, tak na homepage GuitarLife mezi novinkami.
Diskuse pod články nepodléhá žádné kontrole před zveřejněním a vaše komentáře se budou zobrazovat ihned, pouze si vyhrazujeme právo diskusi moderovat. Komentáře vulgární, urážlivé, nebo nesouvisející s tématem diskuse, nemají na GuitarLife místo a budou odstraněny. Další informace najdete v sekcích FAQ a Všeobecné podmínky.

Aktivní registrovaní uživatelé, kteří budou na GuitarLife pravidelně přispívat, se mohou za své články nebo videa těšit na odměny v podobě zajímavých slev či věcných cen. Všichni registrovaní uživatelé pak budou automaticky účastníky výhodných slevových akcí a soutěží o kytary a příslušenství Cort, které chystáme odstartovat již ve velmi blízké budoucnosti.
Staňte se prostě součástí GuitarLife.

Kliknutím zobrazíte vše z dané kategorie

Komentáře užívatelů (12) Komentáře mohou psát pouze registrovaní uživatelé.

Kytarista
06. 11. 2014 (08:23:42)
 
prosím o radu

Včera jsem zakoupil Cort M600AVD. V prodejně jsem vyzkoušel a prohlédl snad vše s docela dobrým výsledkem. Doma jsem ale zjistil, že struny nad snímačem u kobylky nejdou úplně přesně nad šroubky snímače pro jednotlivé struny. Asi to není zásadní nedostatek, ale vizuélně to nepůsobí OK. Pro kompromis by stačilo trochu pohnout kobylkou, ale nevím. Bude asi přišroubovaná. Kdo měnil struny má zkušennost? Za kobylkou StopPro je struník. Díky předem za radu. Jarda

draik
21. 10. 2014 (20:37:09)
 
Cort kx5

Dobrý den.Kytaru Cort kx5 jsem si koupil přibližně asi před 6-ti lety.Za tu cenu jsem si řekl,že v celku dobrá kytara,jednoduchá a hlavně dostačující.Jakožto v celku koncertující muzikant jsem po zvukové stránce musel udělat upgrade co se týče výměny elektroniky a snímače.Neočekával bych ani že za pár kaček by to byla super kytara srovnatelná s vyššími řadami kytar.Prostě tak nějak jsem si na ni zvykl a tuto značku jsem doporučoval a obhajoval.Jenže před pár dny jsem se rozhodl že se pokusím posunout její schopnosti trochu dále,jelikož začínám požadovat větší nároky a člověk se taky za tu dobu něco naučí.Proto jsem vyměnil nultý pražec za vlastnoručně vyrobený kostěný.Do toho jsem natrefil na člověka,který se zmínil že levnější kytary nejsou kvalitní a v sériové výrobě se najde mnoho šmejdů.Nato jsem firmu Cort bránil a hájil.Samozřejmě mi to nedalo a večer jsem kytaru rozebral.Konkrétně oddělil jsem šroubovaný krk od těla.Přinejmenším jsem byl zděšen při pohledu,který se mi naskytnul.Na místě spoje těla a krku né jen že bylo snad 2 milimetry laku,což pro přenos vibrací je úplně katastrofální,ale hlavně to že místo toho aby bylo místo vybroušeno do daného úhlu což nebylo,byly tam od výroby natlačeny sprosté tenké šmirgl papíry aby aspoň trochu držely krk v přibližné úhlu.Samozřejmě jsem si připadal jako podvedená manželka.I když jsem měl luxusní snímač nemohl jsem s toho dostat zvuk který by tomu odpovídal.K tomu mi došlo proč se to asi tak špatně ladí.Po tomto zážitku,který jsem teď zažil upouštím od myšlenek na Cort EVL K57.Proto jsem vzal do ruky okamžitě foťák a nafotil to abych zdokumentoval to že si opravdu nevymýšlím.Rozhodně chci informovat i ostatní aby si na tohle dali pozor.Jsem toho názoru,že i když nejsme movití muzikanti,kteří by si dovolili dát za kytaru desetitisíce,zasloužíme si alespoň určitou kvalitu u kytar v takovéto nízké cenové kategorii.Byl bych rád kdyby moje fotky viděli ti kteří se na výrobě podílejí a ti kteří je i prodávají.Fotky klidně zašlu.S pozdravem Martin Hracký

virus
03. 05. 2013 (10:57:42)
 
Parkwood H4

Dnes mi přijde nový Cort PWH4, mimochodem při rozhodování o nové kytaře mě asi nejvíce ovlivnila recenze M.Kramaroviče a jeho zkušební hraní při recenzi akustických aparátů... a rád bych se dozvěděl před prvním seřizováním něco co, na co už přišli jiní přede mnou a abych neudělal zbytečnou chybu případně zkrátil čas objevováním již objeveného. Hraju klasiku, blues, občas snaha o jazz (rád bych se hodně zlepšil) a semtam úlet do bigbítu. PWH4ku ksem si jednou vyzkoušel a zvuk a možnosti jsou přesně to, co jsem hledal. Díky dopředu.

Vit
10. 09. 2012 (18:38:15)
 
Pro Jardu

DObrý den, GB34A má 2 pásmový aktivní EQ, ovládání je přes Push-Pull potenciometr, jenž zároveň ovládá i hlasitost. Potom je tam ovládání tónové clony a volba snímačů.

Jarda
28. 08. 2012 (09:50:00)
 
Ovladače

Nemohl by mě jako začátečníkovi poradit jak fungují ovladače na CORT GB34A WS . Děkuji. Jarda

vlada.karasek
07. 04. 2012 (22:00:35)
 
Earth 1200 model pro rok 2012

Po 3 měsících akt.hraní na Earth 1200 pomalu dostává nástroj barvu a začínají se ukazovat jeho přednosti .Je to,,držák,,Struny maximálně snížené a výborný dohmat.Nap.šroub nepovoluje.Kobylka drží i na nejtvrdších strunách ,bez problémů spoje i lak.Díky vybraným materiálům není potřeba na sóla či průběžky jakkoliv tlačit.Tón leze krásně ven.K tomu aby plně rezonovala je třeba nástroj osadit 13.str.Martin4200 aj..Poznatky snímání přes kond.mikrofon na živém vystoupení příště.Doporučuji spíše už pro vyhranější muzikanty.

Vit
20. 01. 2012 (05:52:46)
 

wonkyo: Včera jsem si zahrál na KX1Q, je to jednoduchá kytara se snímačema EMG, na bigbeat super. Určite vyzkoušejte, mě se to moc líbilo..
http://www.cortguitars.cz/produkty/elektricke-kytary/kx-series/kx1q-bc/

Dan
31. 12. 2011 (11:34:25)
 

wonkyo: Garage 2 mohu vrele doporucit. Sam na ni hraji jiz nekolik mesicu a stale ji povazuji za jednu z nejlepsich co kdy Cort udelal. Ostatne muzete si precist moji recenzi: http://www.cortguitars.cz/guitarlife/recenze/recenze-cort-garage-2/

wonkyo
30. 12. 2011 (00:14:50)
 
Kdo poradí?

Ahoj, prosím o doporučení. Sháním kvalitní , lehkou univerzální el. kytaru pro mladého rockera 11 let. Má 3/4 Strata, ale už mu bude malá. Úvažoval jsem i o serii Mathias Jabs - Garage 2 která je bez tremola. co na ni říkáte?

Fredouch
06. 12. 2011 (14:01:20)
 
M600

Ahoj, já vlastním starší kus Cortky M600 ještě z doby, kdy dávali své vlastní snímače Mighty Might. Ty jsem v průběhu obměnil za R.M. pickups.

Před ní jsem měl stařičkou Cortku STAT2T.
Chvíli jsem zkoušel Vivu Gold II, s tou jsem se ale tak nesžil. Teď jsem začal pošilhávat po G-custom TES jako dalším nástroje s trochu jinou charakteristikou a aktivními snímači.

Vit
16. 09. 2011 (15:10:15)
 
Díky!!

Vlastním elektriku Cort HBS-II Hiram Bullock a akustiku Cort L900P. Rád se podělím o zkušenosti..

prenoska
15. 09. 2011 (23:02:33)
 

ahoj, jsem rád, že takový web vznikl a doufám, že tady objevím spoustu zajímavých informací,rad, videí a recenzí, nejvíc mě zajímají informace o parkwood, protože vlastním PW570

 
Vyhledávání